Лікування парадонтозу

Парадонтоз - остання стадія захворювань ясен. При цій хворобі уражуються тканини, які оточують зуб. Парадонтозом слід називати цілу групу захворювань пародонту, в яку входять гінгвіти, пародонтит і сам пародонтоз. Досить часто пародонтоз супроводжується іншими хворобами - цукровим діабетом, захворюванням шлунково-кишкового тракту, гіповітамінозом і зниженням імунітету. Першими ознаками пародонтозу є пародонтит. Якщо пародонтит не лікувати вчасно, він переростає в пародонтоз. Насправді, його складно не помітити, але чомусь, його ігнорують навіть дорослі свідомі люди. При цьому, вилікувати пародонтит набагато легше, адже пародонтоз лікування вимагає в рази більше коштів і зусиль.
здорові зуби Здорові зуби
середній пародонтоз Средній пародонтоз
тяжкий пародонтоз Тяжкий пародонтоз

Причини розвитку пародонтозу

Причин розвитку пародонтозу багато. Основною вважається порушення кровопостачання в кістки і м'яких тканинах. Відбувається це через появу нальоту на зубах, який провокують мікроби або наддесневе відкладення. В першу чергу слід зосередитись на видаленні нальоту і обкладань. Однак це не всі причини - їх існує безліч:

1. Неправильна робота ендокринної системи 2. Зниження імунітету 3. Неправильний прикус 4. Травма тканини пародонту 5. Проблеми шлунково-кишкового тракту 6. Гіповітаміноз 7. Наявність шкідливих звичок. Куріння ускладнює процес відновлення тканин ясен. 8. Спадковий фактор 9. Вживання медикаментів. Деякі медичні препарати негативно впливають на здоров'я ротової порожнини. Наприклад, протисудомні медикаменти провокують неправильний ріст тканин ясен.

Парадонтоз: Симптоми і лікування

Як і причин виникнення пародонтозу, симптомів багато. Виділимо основні: 1. Сверблячка ясен, їх набряклість, можливо кровоточивість 2. Припухання ясен 3. Гній з парадонтальних кишень 4. Розбіжність зубів 5. Рухливість зубів 6. Мікробний наліт 7. Відсутність десеневих кишень

Стадії розвитку пародонтозу

Лікування, а також симптоми пародонтозу залежать від стадії розвитку захворювання. Існує 3 ступеня протікання хвороби: 1. Легкий ступінь. Можливо відсутність скарг. Іноді хворі помічають підвищення чутливості зубів на зовнішні подразники - будь то кисла, солодка, холодна або гаряча їжа. Більшість пацієнтів не надають значення цих симптомів. 2. Середній ступінь. На цій стадії оголюються шийки або відбувається оголення коренів зубів. Пацієнт помічає посилений зуб в області ясен. 3. Важка ступінь. Характеризується значним оголенням коренів зубів. Стає болючим прийом їжі, часта рухливість зубів. stadii-parodontoza

Лікування пародонтозу в Києві

Лікування пародонтозу лікар проводить комплексно і поетапно. Ефективне лікування пародонтозу передбачає серйозний підхід: • лікування пародонтозу медикаментозне • хірургічне лікування пародонтозу В першу чергу, необхідно усунути всі деструктивні чинники. Обов'язково видаляються зубні відкладення (при пародонтозі їх, як правило, небагато). Слід звернути увагу на акуратність проведення процедури, щоб виключити додаткову травматизацію пародонту. Проводиться заміна пломб або протезів, які могли травмувати пародонт. Лікар коригує або замінює знімні протези, а також усуває чинники, які могли негативно вплинути на жувальні рухи. Якщо лікар зауважує ознаки запалення, він проводить протизапальні процедури. На наступному етапі лікар стимулює місцевий кровообіг. Це може проводитися різними способами: 1. Вакуум-масаж із застосуванням апарату Кулаженком 2. Гідромасаж з використанням розчинів антисептиків або відварів 3. Токи д'Арсонваля Також призначається місцеве застосування біостимуляторів: 1. Екстракт Алое 2. ФИБС 3. склоподібне тіло У разі, якщо у пацієнта відзначається виражене запалення ясен, лікар повинен провести місцеву протизапальну терапію. Під час неї хворий за призначенням лікаря проводить полоскання «хлоргексидину», а також робить аплікації «Холісал-гелем». Обробка ротової порожнини цими препаратами здійснюється 2 рази на день протягом 10 днів. Якщо пародонтоз вже перейшов в середню або важку стадію, лікар призначає анибіотики. Прийом антибіотиків можливий як в таблетках, так і в ін'єкціях. При лікуванні пародонтозу нерідко лікарі вдаються до процедури шинування. Це проводиться, щоб зменшити або усунути повністю рухливість зубів, а також зупинити руйнування кістки. Якщо у пацієнта з'явилося  росходження зубів, доктор використовує металокерамічні мости. При процедурі протезування також використовується шинувальний бюгель.
shinirovanie-zubov1
shinirovanie_zubov
shinirovanie-zubov-708x400
Медикаментозне лікування пародонтозу допоможе лише в разі, якщо буде усунутий основний фактор запалення. Якщо від нього не позбутися - хвороба буде лише прогресувати. Доречним буде призначення вітамінів, можливо в ін'єкціях. Важливо проводити лікування супутніх захворювань, підвищувати імунітет, а також періодично спостерігатися у лікаря. На лікування пародонтозу ціна буде залежити від ступеня розвитку захворювання і від методів лікування, які знадобляться. При хірургічному лікуванні пародонтозу проводяться процедури по регенерації тканин. Найчастіше використовуються клітинні культури, які підвищують активність регенеративних процесів. Також ефективна при лікуванні пародонтозу і традиційна медицина - точковий масаж або голковколювання. Однак слід розуміти, що така техніка лише усуває больові відчуття, але не ліквідовує пошкодження зуба.

Лікування пародонтозу лазером

Лазерне лікування пародонтозу вважається одним з найефективніших методів щодо усунення цієї недуги. Світлоовод лазера вводиться в порожнину ясенної кишені і обробляє всі уражені ділянки.
parodontoz-07
lazer-parodontit
Саме під дією лазерного випромінювання мікроби знищуються набагато ефективніше, плюс до всього відбувається повна стерилізація кишені. Також застосування лазерного променя добре тим, що він зупиняє кровоточивість ясен. Ще одним важливим плюсом використання цього методу є швидке загоєння. Післяопераційний період проходить у пацієнта в 5 разів швидше після лікування лазером, ніж після лікування з використанням скальпеля. Особливо ефективним є застосування даного засобу на ранніх стадіях захворювання. За допомогою лазера можна легко видалити такі симптоми, як: 1. Кровоточивість ясен під час чищення зубів 2. Зміна кольору ясен 3. Набряклість і болючість ясен 4. Наліт на яснах 5. Застрягання їжі між зубів 6. Гнійні процеси 7. Відшаровування ясна від зубів Слід зазначити, що лазерний метод лікування пародонту ефективний і при запущених формах. Лазер прискорює загоєння тканин, знищує мікроби і бактерії, успішно усуває інші стоматологічні проблеми. Клініка «Формула» пропонує дуже вигідні умови лікування пародонтозу лазером. Завдяки найновішим технологіям, процедура проходить безболісно, і дає потрібний результат. Ми говоримо про терапію з лазером EmunDo. Він впливає тільки на бактеріальний покрив і на уражені тканини, не завдаючи ніякої шкоди здоровим. Таким чином, ніяких пошкоджень, пов'язаних з процедурою, Ви не отримаєте. Лазерна терапія - кращий вибір на лікування пародонтозу в Києві.

Профілактика пародонтозу

Для того, щоб запобігти прогресуванню захворювання, необхідно відвідувати пародонтолога кілька разів на рік. Крім цього, потрібно ретельно дотримуватися гігієни ротової порожнини: 1. Чистіть зуби 2 рази на день: вранці після сніданку, і вночі перед сном. 2. Проводьте чистку міжзубного простору за допомогою зубної нитки 3. Слідкуйте за тим, щоб харчування було збалансованим: обмежте перекушування між основними прийомами їжі. 4. Використовуйте зубну пасту, що містить фтор 5. Полощіть ротову порожнину за допомогою спеціальних ополіскувачів 6. Проходити професійну чистку зубів від каменю
(4 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...