Кіста зуба: лікування та видалення

 
kista-2
kista-3
Кіста - це захворювання, при якому в організмі людини утворюється ділянка з щільними стінками, всередині якої найчастіше знаходяться загиблі клітини або бактерії. Стінка кісти складається з тонкого шару клітин, які виробляють рідину і розширяють кісту зсередини. Імунна система, намагаючись захистити організм, створює навколо постраждалих клітин своєрідний бар'єр. Якщо кіста не буде виявлена вчасно - почне розвиватися запалення, а також утвориться гній. У більшості випадків кіста розташовується біля кореня зуба. Причиною її виникнення може бути потрапляння шкідливих мікроорганізмів або травмування. Також виникненню кісти сприяє хронічний нежить або гайморит.

Як розпізнати кісту зуба?

shutterstock_143851411daaa
593562
Єдиний спосіб виявити кісту - це зробити рентгенівський знімок. Чи не кожен стоматолог здатний виявити її без спеціального обладнання. Однак, існують симптоми, за якими можна здогадатися про наявність кісти в ротовій порожнині. Симптоми появи кісти зуба в ротовій порожнині залежатиме від того, на якій стадії знаходиться запальний процес. Під час хронічної стадії у людини може з'явитися неприємне відчуття в зубі під час прийому твердої їжі, можливе незначне зміщення зуба або його потемніння. Коли організм не може боротися із запаленням, кіста збільшується, і хронічний процес загострюється.

Як лікується кіста зуба?

Залежно від місця виникнення, причини появи та розміру кісти, лікування може бути як терапевтичним (консервативним), так і хірургічним. Під хірургічним лікуванням мається на увазі видалення кісти зуба.  Перед видаленням перевіряють щільність пломбування кореневих каналів. Якщо кореневі канали не були запломбовані, то їх потрібно пломбувати, тоді можна обійтися і без оперативного видалення. Також в цей спосіб розумно лікувати пацієнта, якщо розмір кісти менше 1-го см в діаметрі. Хірургічне лікування лікарі застосовують у випадках, коли:
  • На зубі є коронка
  • Розмір кісти більше 1 см в діаметрі
  • Часті болі і припухання
sovremennye-sposoby-lecheniya-kisty-zuba
ac4c66df90aca8e045d907548c8e0ddb
У сучасній медицині існує 3 способи хірургічного видалення кісти: 1. Цистектомія - один з найскладніших способів лікування. Під час маніпуляцій лікар видаляє кісту повністю, разом з оболонкою і пошкодженою ділянкою кореня зуба. Після процедури лікар зашиває рану, призначає курс антибіотиків і полоскання ротової порожнини розчинами. Даний спосіб видалення кісти показаний в таких випадках:
  • Кіста утворилася через вади розвитку епітелію
  • У зоні утворення кісти відсутні зуби, а сама вона великого розміру
  • Вона утворилася в межах 2-х зубів
  • Якщо кіста утворилася на верхній щелепі і не є запаленою
2. Гемісекція. Цей спосіб відрізняється простотою виконання, однак вона менш щадна, так як в ході операції доктор видаляє її разом з коренем і частиною зуба над ним. Також очищається уражена поверхня емалі, а зуб покривається коронкою, щоб приховати ефект. 3. Цистотомія. Ця операція не складна, проте, відрізняється більш тривалим післяопераційним періодом. Під час проведення операції лікар видаляє лише передню стінку. Даний тип операції показаний у випадках, якщо:
  • Кіста великого розміру, і в її проекції знаходяться від 3-х здорових зубів.
  • Кіста знаходиться на верхній щелепі
  • Зруйнована піднебінна пластинка і кісткове дно порожнини носу
  • Кіста знаходиться на нижній щелепі, а основа щелепи сильно витоншена.
//youtu.be/_ZO7WnJQib0 Терапевтичне лікування кісти є методом вибору, він більш тривалий і має декілька етапів:
  1. Створення доступу чурез кореневий канал до порожнини кісти, у разі якщо кореневий канал був запломбований, то проводять процедуру розпломбування.
  2. Через вміст гною в кісті, кореневий канал промивається антисептиками.
  3. Канал пломбують тимчасово лікувальною пастою, яка має антисептичну дію.
  4. Ефективність лікування підтверджується контрольними знімками.
  5. Якщо протягом декількох місяців кіста помітно зменшилась, лікар пломбує кореневі канали остаточно
  6. Лікування завершується відновленням коронкової частини зуба.

Якщо кіста після проведених маніпуляцій продовжує зростати, проводять апікальную хірургію. Суть цієї процедури полягає в тому, що лікар прибирає вміст кісти або гранульоми, а також інфікований кінчик кореня зуба, який прикріплений до порожнини. Далі йде пломбування зуба зсередини і ушивання розрізу. У разі, якщо в майбутньому у пацієнта на тому ж місці знову утворюється кіста, лікар видаляє зуб і ставить імплантат. Багатьох пацієнтів цікавить питання, до яких ускладнень може призвести кіста зуба. По-перше, якщо кіста не було вилучена вчасно, у людини може з'явитися набряк,  буде боляче жувати і кусати. Далі піде абсцес, періостит, а також флегмона - гнійне запалення, яке небезпечно для життя. І навіть якщо кіста не заподіює вам сильних занепокоєнь, все одно необхідно регулярно проходити стоматологічний огляд. Краще не відкладайте, а скоріше записуйтеся на консультацію. На видалення кісти зуба ціна в нашій клініці одна з найдоступніших.
(26 голосов, оценка: 3,88 из 5)
Loading...