Лікування флюсу на яснах

Флюс на яснах характеризується припухлістю ясен, яка пов'язана з розвитком гнійного запалення. У стоматологічній практиці такий процес називається абсцес ясен або периостит. Найчастіше нарив на яснах виникає через несвоєчасне лікування карієсу, пульпіту або періодонтиту, а також через наявність супутнього запалення ясен.
abstsess-zuba-ne-shutka
zubnoj-fljus

Причини виникнення флюсу на яснах

Існує три основні причини, через які у людини може з'явитися флюс на яснах:
  1. Несвоєчасне лікування карієсу або пульпіту. Відомо, що якщо карієс не лікується вчасно, інфекція з каріозної порожнини рано чи пізно досягне пульпи зуба, внаслідок чого виникне запалення. Якщо хворий відчуває гострі або ниючі болі, проте не звертається за медичною допомогою, це може бути причиною виникнення гнійного запалення в тканинах зуба - періодонтиту.
В області верхівки кореня утворюється гнійний мішечок, який незабаром потрапляє під слизову оболонку ясен. Хворий відразу відчуває припухлість ясен, так як гній вийшов і утворився флюс.
  1. Неякісне пломбування кореневих каналів. Якщо під час лікування пульпіту, періодонтиту або при підготовці зубів до протезування лікар недопломбував кореневий канал, це спричинює розвиток інфекції. Шкідливі мікроорганізми розмножаються і виходять за межі зуба. Через це у верхівок коренів виникає вогнище гнійного запалення.
  1. Загострення пародонтиту. При пародонтиті між десною і коренем зуба відбувається руйнування зубо-ясеневого прикріплення, згодом з'являються пародонтальні кишені. Майже завжди на поверхні кореня в такій пародонтальній кишені знаходяться підясенні зубні відкладення, а сама кишеня заповнена гноєм. У разі достатньої глибини кишені, відбувається відтік гною. В такому випадку виникає припухлість ясен або свищ на ній.

Діагностика флюсу на яснах

Щоб діагностувати флюс на яснах, необхідно прийти на огляд до лікаря. Він збере необхідні клінічні дані, а також проведе рентгенологічне дослідження. Щоб знати про стадії і формиті запального процесу, не зайвим буде і проведення лабораторних досліджень. Перед тим, як піти до лікаря, не можна приймати знеболювальні препарати, так як це знизить чутливість зубів, а для точної діагностики захворювання необхідно визначити їх  хворобливість. Під час огляду лікар досліджує видимі ураження ротової порожнини, термічно впливає на зубний нерв, щоб зрозуміти ступінь їх чутливості. Буває, що лікар стимулює зуб легким електричним струмом. За допомогою рентгенологічного обстеження лікар зможе точно діагностувати область поразки і його точну локалізацію.
091
490-970

Основні симптоми флюсу на яснах

Флюс на яснах має дуже виражену симптоматику, тому його не складно діагностувати. Він проявляється гострим зубним болем, а на яснах біля хворого зуба з'являється ущільнення, яке з часом збільшується і сильно болить. Візит до стоматолога відкладати не можна, так як через нарив може набрякти щока, ніс, губи і нижні повіки в разі, якщо вражений верхній зуб. Також при нариві можливе підвищення температури тіла. Відбувається це через потрапляння інфекції в кров, яка й викликає загальне нездужання, а також підвищення температури. Гострий біль у пацієнта виявляється лише перші кілька днів, а потім гній виходить, і біль вщухає. Однак не варто думати, що проблема, таким чином, вирішилася.

Лікування флюсу на яснах

Спосіб лікування флюсу на яснах залежить від багатьох факторів: це і розташування зубів, і локалізація процесу, форма запалення. Як правило, лікування проходить в три етапи:
  1. Діагностика. Лікар проводить огляд ротової порожнини, призначає пацієнтові рентген, виявляє зуб, який спровокував появу нариву.
  2. Вибір методики лікування. На цьому етапі лікар вибирає, яке лікування буде найбільш ефективним, чи варто видаляти зуб, який став причиною проблеми.
  3. Лікування проблемної області, або видалення зуба.
Якщо лікар після огляду прийшов до висновку, що причинний зуб треба видалити, перш за все він проводить місцеву анестезію, після чого переходить до причини видалення ураженої області. Після цього він розрізає ясна скальпелем, щоб прочистити м'які тканини ясен від гною. Розмір розрізу безпосередньо залежить від раз міра самого нариву. Після проведення цієї процедури, рана обробляється антисептичними засобами і проводиться процедура дренування. Вона проводиться в такий спосіб: всередину рани доктор вставляє тонку смужку з гуми, яка допомагає краях рані не злипнутися і не порушити відтік сукровиця і гною.

Стадії розвитку захворювання

На ранній стадії розвитку флюсу у хворого, як правило, ще не утворився нарив. Лікарі призначають протизапальні антибіотики і знеболюючі препарати. Однак, не варто недооцінювати цю стадію. Якщо лікування на початковому етапі розвитку хвороби буде якісним, не буде  ускладнень, а це можливо лише в тому випадку, якщо пацієнт серйозно поставиться до виниклої проблеми і прийде на огляд до лікаря. У разі, якщо рання стадія була проігнорована, за нею піде гостра форма флюсу, лікування якої ми описали вище. Якщо після процедури видалення гнійного запалення флюс продовжує розвиватися, лікар призначає нові препарати і процедури. У разі, якщо гній проникне в міжм'язовий простір, або ж спуститься до внутрішніх органів, з'явиться флегмона. Такий розвиток подій небезпечний для життя людини, так як є розлитим гнійним запаленням.

Лікування флюсу у дітей

Щоб вилікувати нарив на яснах у дитини, батькам необхідно відвести її до стоматолога. Однак, буває так, що хвороба загострюється у вихідні або вечірній час доби, коли неможливо потрапити на прийом до лікаря. У такі моменти дуже важливо не дати інфекції просуватися вглиб організму. Це можна зробити за допомогою настоянки шавлії, якій дитині слід полоскати ротову порожнину. Якщо шавлії у будинку немає, можна приготувати стандартний розчин з соди і солі. Ні в якому разі батькам не можна прикладати до щоки теплі компреси. Такі дії лише сприяють більшому розвитку інфекції. Також не рекомендується давати знеболювальні або антибіотики, так як це завадить доктору поставити точний діагноз і вибрати правильний метод лікування.
images
deti-na-priyome-u-stomatologa

Як проходить лікування флюсу у дітей у стоматолога?

В першу чергу потрібно застосувати анестезію, так як процедура видалення флюсу не сама безболісна і приємна. Потрібно постаратися заспокоїти дитину, так як більшість дітей дуже бояться стоматологів. Якщо вдалося зробити знеболювання, лікар розкриває нарив і видаляє гній. Найчастіше, лікар оглядає причинний зуб, який незабаром буде видалений. Після процедури видалення ураженої області, лікар призначає лікування, щоб інфекція була остаточно переможена. Дитина приймає антибіотики під лікарським наглядом, а також проходить фізіотерапевтичні процедури.

Що робити, якщо лопнув флюс на яснах?

Відтік гною з ураженої ділянки - одна з ознак швидкого одужання. Однак, не слід думати, що якщо флюс на яснах лопнув, візит до лікаря необов'язковий. Якраз навпаки! Патогенні мікроби і уражені тканини так і залишилися в області ясен, тому без надання лікування можливий рецидив вже незабаром. В першу чергу, після того, як відбувся відтік гною, необхідно прополоскати ротову порожнину содовим розчином. 1 чайна ложка соди розмішується в склянці теплої кип'яченої води. Далі, необхідно прийти на огляд до стоматолога, щоб він провів діагностику і призначив лікування. Якщо візит до стоматолога тимчасово неможливий, хворий повинен полоскати ротову порожнину після кожного прийому їжі. Також слід проводити полоскання хлорофіліптом, хлоргексидином або міраславіном. Для обезболювання можна прийняти Німесил або Еффералган.
bez-nazvaniya
kartinka-20

Профілактика виникнення флюсу на яснах

Щоб запобігти появі на яснах флюсу, необхідно дотримуватися простих правил. По-перше, потрібно вміти правильно доглядати за своєю ротовою порожниною. Не кожен з нас знає, як потрібно чистити зуби, користуватися зубною ниткою або чистити мову. Однак ці прості щоденні процедури здатні запобігти не тільки утворення гною в яснах, але і багато інших більш страшних. Не зайвим буде періодичне видалення зубного каменю, так як на ньому постійно відкладається багато бактерій, які й провокують розвиток флюсу на яснах. Також потрібно стежити за своїм раціоном, намагатися виключити їжу, яка може дратувати ротову порожнину (занадто солодка, кисла, гостра і т.д). Ну і звичайно ж, кожен рік, навіть при відсутності симптомів, необхідно перевірятися у стоматолога. При візуальному огляді лікар зможе виявити захворювання, які перебувають на ранніх стадіях. Це сприяє тому, що більш серйозні захворювання будуть попереджені.
(22 голосов, оценка: 3,59 из 5)
Loading...