Лікування карієсу зубів

Причини виникнення карієсу

Одним з найбільш поширених стоматологічних захворювань є карієс. Карієс - це захворювання зубів, при якому відбувається розм'якшення зубної емалі. Руйнівну дію на неї чинять бактерії, які розмножуються в ротовій порожнині і активно прикріплюються до її поверхні. Слід зазначити, що навіть після ретельного чищення зубів кількість мікроорганізмів в порожнині рота може доходити до одного мільйона. Саме зубний наліт є основною причиною виникнення карієсу. Найбільш шкідливими бактеріями є стрептококи (Streptococcus mutans і Streptococcus sanguis).
karies_3
kak-vyglyadit-karies-foto-6
Однак їх активність найчастіше залежить від того, наскільки імунна система здатна чинити опір, а також через безліч інших чинників, серед яких: 1. нерегулярне чищення зубів 2. нераціональне харчування, коли людина їсть багато м'якої вуглеводної їжі, і не включає в раціон достатню кількість сирих овочів 3. відсутність у питній воді достатньої кількості мінералів (кальцію, фосфору, фтору) 4. зниження імунітету 5. захворювання шлунково-кишкового тракту Всі ці фактори негативно впливають на структуру емалі, і сприяють підвищеному вмісту шкідливих бактерій в ротовій порожнині. Руйнуючи емаль, ці мікроорганізми проникають всередину зуба, а це загрожує його повним руйнуванням.

Стадії розвитку і види карієсу

Як і будь-яке захворювання, карієс розвивається поступово. Існує визнана в усьому світі класифікація розвитку карієсу по Блеку: 1. Слабкий поверхневий карієс. На цій стадії при огляді ротової порожнини на зубі видно біла або темна пляма. Найчастіше ніяких больових відчуттів людина не відчуває. Емаль починає поступово розчинятися, через деякий час руйнується і дентин. Каріозна фиссура збільшується в розмірі і стає глибше. Через це пляма набуває темний відтінок. На даному етапі цілком можливо вилікувати карієс без використання бормашини. 2. Дивується контактна поверхня бічних зубів. Найчастіше такий карієс знаходиться в нижній частині зубної поверхні. 3. Відбувається каріозна поразка контактної поверхні передніх зубов. Слід зазначити, що такий карієс поширений серед азіатів і американців через їх совкоподібні форми різців. 4. Якщо третя стадія не піддавалася лікуванню, тоді карієс прогресує, і, тим самим, переходить на нову стадію і руйнує дентин. 5. Діагностується карієс глибокої стадії. Відбувається запалення за межі дентину, а також розвиваються різні ускладнення.
na4alnij_karies
karies_emali
raries_dentynui
raries_pulpy

Як запобігти появі карієсу?

Більшість людей регулярно чистить зуби з ранку і ввечері. Однак мало хто знає, як це правильно робити. Гігієна ротової порожнини вимагає особливої уваги, тому краще дотримуватися деяких правил, щоб уникнути появи карієсу:

hgfhg

1. Необхідно чистити ротову порожнину 2 рази в день: вранці після сніданку і ввечері перед сном. За ніч на зубах утворюється спеціальна пластинка, яка захоплює іони кальцію з їжі і насичує ними зуби. Саме тому не слід чистити зуби до прийому їжі. 2. Користуйтеся зубною ниткою. У нашій ротової порожнини є міжзубні поверхні, в яких накопичуються залишки їжі. Зубна щітка не завжди може дістати до цих ділянок. 3. Після кожного прийому їжі необхідно полоскати рот. Багато людей нехтують даними порадами, однак полоскання рота здатне набагато знизити ризик виникнення карієсу.

Що стосується харчування, то важливу роль в профілактиці карієсу відіграє тверда їжа. За допомогою неї зуб самоочищається, а також поліпшується кровопостачання зуба. Необхідно насичувати свій організм вітамінами і мікроелементами, відмовитися від перекусів солодким, обов'язково ввести в свій раціон рибу і морепродукти, так як фосфор дуже важливий для здоров'я ротової порожнини.

profilaktika-kariesa Слід уникати прийому контрастної по температурі їжі. Не потрібно чергувати гарячі і холодні страви, так як через це псується стан емалі, а це, в свою чергу, сприяє появі карієсу.

Як лікують карієс зубів

Звичайно, лікування карієсу зубів залежить від стадії захворювання. Щоб результат задовольнив пацієнта, лікар повинен виконати цілий ряд етапів по усуненню проблеми.
karies_zubov_lechenie-1
depositphotos_21827773_original-300x200
1. На першому етапі лікар очищає поверхню емалі від зубного нальоту. З зубів знімаються тверді і м'які відкладення і наліт. Ця процедура виконується за допомогою ультразвукових насадок, а також абразивних паст і спеціальних щіток. 2. Після усунення нальоту доктор визначає колір зубів пацієнта, щоб правильно підібрати пломбувальний матеріал. У цьому йому допоможе спеціальна шкала, адже колір пломби може мати величезне значення, якщо запломбований зуб буде видно при усмішці. 3. Лікар проводить анестезію, якщо вона потрібна. Знеболювання необхідно в таких випадках, коли потрібно висвердлювати глибоко пошкоджені каріозні тканини, якщо зуб живий. Сучасні препарати гарантують повну безболісність процедури. Доктор сам визначає, який спосіб і кількість анестезії потрібно використовувати. 4. На цьому етапі відбувається висвердлених країв емалі, які нависають над областю карієсу. Видаляється всю уражену дентин. Необхідно переконатися, що видалені всі уражені ділянки, так як карієс може продовжувати розмножуватися усередині закритої пломби. Такий процес загрожує ускладненнями - пульпітом і періодонтитом. З появою сучасних технологій, можливе видалення карієсу за допомогою лазера. Цей спосіб є більш надійним, ніж видалення карієсу за допомогою свердління бормашиною. 5. Після видалення каріозних тканин, необхідно ізолювати зуб від попадання слини. Для цієї процедури підходять як ватяні, так і марлеві тампони. Однак, є спосіб дієвіший. Останнім часом медики використовують коффердам - шматок латексу з отвором. Його застосування більш ефективно ізолює потрібну групу зубів від слини. 6. Після ізоляції зубів і висвердлювання каріозних тканин необхідно обробити порожнину медикаментами. 7. Якщо лікування карієсу відбувалося на межзубній поверхні, тоді необхідно відновити бічну стінку зуба. Дана процедура передбачає установку спеціальних пристосувань - матриці і клинів. 8. На даному етапі доктор виконує протруювання. Протруювання - це обробка емалі та дентину кислотою. Необхідно, щоб гель, в основі якого використовується фосфорна кислота, проник якомога глибше в зубні тканини. Після процедури протруювання гель потрібно ретельно змити, а поверхня зуба підсушити. 9. Емаль і дентин обробляється гелем для поліпшення фіксації фотополімерною пломби. Після того, як гель вбрався, лікар просвічує пломбу фотополімеризаційні лампою. 10. Під пломбу встановлюється ізолююча прокладка, виготовлена з скло-іномерного цементу. Ця операція проводиться через можливу усадки пломбувального матеріалу. 11. Доктор приступає до пломбування хворого зуба. Відбувається відновлення первісної форми зуба за допомогою поетапного накладення фотополімерного композитного пломбувального матеріалу. 12. На завершальному етапі лікар проводить полірування поверхні пломби, позбавляючи її від нерівностей і шорсткості.

Карієс під яснами: небезпеки і наслідки

prisheechnyj-karies-foto-4
iz-za-chego-poyavlyaetsya-prisheechnyiy-karies
Патологічний процес розвитку карієсу під яснами мало чим відрізняється від карієсу інших ділянок ротової порожнини. Однак особливістю локалізації цього захворювання є те, що її складно вчасно виявити. На стадії слабкого поверхневого карієсу, коли у пацієнта ще не виникає дискомфорту, дуже важко помітити, що утворився пошкодження, яке прикрите верхньою частиною тканин пародонта. З цієї причини карієс під яснами починають лікувати вже на етапі прогресуючого пульпіту, який проявляється болями різної інтенсивності. Для того, щоб вчасно помітити недугу, і почати лікування на ранніх стадіях захворювання, необхідно періодично відвідувати стоматолога. Досвідчений лікар відразу помітить наявність пошкодження під яснами, навіть якщо не буде явних її ознак. Потрібно пам'ятати, що під час розвитку карієсу під яснами процес руйнування захоплює видимих оком ділянок емалі не тільки на ранніх етапах захворювання, тому краще відвідувати стоматолога в профілактичних цілях кілька разів на рік. Найчастіше карієс під яснами розвивається в міжзубний області. Відбувається це тому, що захворювання, яке почало розвиватися під яснами, поширилося на м'які тканини. Небезпека такого розвитку хвороби полягає в тому, що може розвинутися карієс кореня. Він швидше призводить до запалення пульпи, а це, в свою чергу, загрожує втягненням в захворювання нервів. Слід зазначити, що карієс під яснами - це перший крок на шляху до розвитку парадонтиту. Коли він розвивається і руйнує емаль, збільшується простір між зубом і яснами. Через це там накопичується більше їжі, яка гниє і дратує ясна. Відбувається запалення, ясна дратується, і на етапі пульпіту хворий відчуває гострий біль.
prisheechnyj-karies-foto-10

Причин розвитку даної патології декілька:

1. Найчастіше це відбувається через хвороби ясен, коли між поверхнею зуба і яснами утворюються кишені, в які легко проникають бактерії і накопичуються залишки їжі. 2. Хвороба може розвиватися через неправильну установку коронок, неправильної гігієни ротової порожнини 3. Підвищена бактерицидна активність через зміни складу і кількості виділень слини через розвитку деяких хвороб 4. Спадковий фактор, коли зуби занадто сприйнятливі до карієсу 5. Достаток цукру і мучного в раціоні

Як лікувати пришийковий карієс

Лікування пришеечного карієсу залежить від стадії захворювання. Сучасна стоматологія може виправити проблему на ранніх стадіях без свердління. Якщо карієс у яснах знаходиться на стадії білої плями, тоді лікар насичує емаль кальцієм за допомогою ремінералізуючих препаратів, які містять фтор і кальцій. Поверхневу стадію захворювання також можна вилікувати без застосування бормашини. При більш пізніх стадіях захворювання лікар проводить анестезію, так як зона ураження розташована занадто близько до ясен, і існує велика ймовірність випадково її зачепити. Далі зуб очищається від нальоту і каменю, визначається колір пломби, формується каріозна порожнина, видаляються некротизовані тканини. Порожнина рота обробляється спеціальним гелем, щоб пломба краще прикріпилась. На останніх етапах лікування каріозних доктор накладає пломбувальний матеріал, просвічуючи кожен шар спеціальною лампою.

Ціни на лікування карієсу

Вартість видалення карієсу залежить від стадії захворювання, а також від матеріалів, які будуть використані. Наша клініка пропонує якісне лікування карієсу за демократичними цінами. Пломбування зуба стеклоїономерних цементом 280-400 Пломбування зуба фотополімером 450-1100 Закритий кюрретаж пародонтальних кишень (1 зуб) 535 Відкритий кюрретаж пародонтальних кишень (1 зуб) 590 Видалення нерва та пломбування одного каналу зуба із застосуванням анестезії та коффердама 660 Пародонтальна терапія системою Vector (за 1 зуб) 85 Лазерна фотодинамічна терапія при пародонтиті EmunDo (1 курс) 1900
(11 голосов, оценка: 3,55 из 5)
Loading...