Лікування парадонтиту

Лікування пародонтиту

parodontit-luchshee-lechenie-v-kieve Пародонтит - це запальне захворювання тканин пародонта, які утримують зуб. До таких тканин належать кістка, ясна, слизова оболонка і зв'язки. Таким чином, при розвитку пародонтиту руйнується опорний апарат зуба. Саме з цієї причини більшість людей втрачають зуби в старшому віці. Викликається парадонтит бактеріями, які живуть в ротовій порожнині. Слід зазначити, що дане захворювання дуже поширене. Серед хвороб ротової порожнини за кількістю хворих його випереджає лише карієс. Причини виникнення пародонтиту до кінця не вивчені. Вважається, що значущу роль у розвитку цієї хвороби грає: 1. Спадкова схильність. 2. Дії патогенних мікроорганізмів, які накопичуються в ротовій порожнині і розмножуються через недотримання гігієни ротової порожнини. 3. Бактеріальний наліт, якщо його періодично не видаляти. 4. Запалення ясен

Симптоми пародонтиту

Існує ряд симптомів, за якими можна визначити, що у вас розвивається парадонтит. Він проявляє себе по-різному в залежності від того, на якій стадії знаходиться захворювання. Найчастіше воно починається з кровоточивості ясен. Можливий свербіж, пульсація в яснах, рухливість зубів, дискомфорт при жуванні, неприємний запах з рота. parodontit-3 Якщо захворювання не зупинити на початковій стадії, тоді воно буде прогресувати: збільшиться рухливість зубів, шийки зубів набувають підвищену чутливість. Якщо на даному етапі хворий не вживає жодних заходів, не звертається за допомогою до стоматолога, це може призвести до втрати здорових зубів. Пародонтит загострюється, якщо погіршується загальний стан хворого. Він може відчувати різкий біль, підвищення температури, а також нездужання і слабкість. Десна здувається, а з зубодесневого кишені виділяється гній.  

Методи лікування пародонтиту

Спосіб лікування пародонтиту залежить від стадії захворювання. Найчастіше лікування пародонтиту передбачає цілий комплекс лікувальних процедур, включаючи місцеве, хірургічне, ортопедичне і консервативне лікування. Якісне лікування пародонтиту гарантує клініка «Формула». Наш кращий лікар пародонтолог київ проведе максимально ефективне лікування. Під час місцевого лікування лікар вводить антисептичні засоби в зубодесневиє кишені. Для кращого ефекту використовуються ясенні пов'язки, так як вони допомагають лікарських речовин триваліше контактувати з тканинами пародонту. При фізіотерапевтичному лікуванні використовують гідро-, електро- і вібротерапію. Особливо показано використання гідротерапії з використанням води, насиченою вуглекислим газом. Хірургічне лікування показано хворим у період загострень запального процесу в тканинах пародонта, а також при пізніх стадіях захворювання. Лікар проводить процедуру кюретажа, видаляючи зубні відкладення з-під ясна. Також можливе проведення клаптикової операції, при якій проводиться розріз ясна на 1,5 мм нижче її краю, прибираються всі відкладення, а потім видаляють залишок смужка тканини. Існує і третій спосіб - гінгіектомія. Під час процедури лікар вичищає ясенну кишеню, а також зменшує  ясенний сосочок, що розрісся.   Пародонтит лікування медикаментозне передбачає використання антибіотиків, які борються з шкідливими бактеріями, що створюють наліт. Також, є відмінний варіант: лікування пародонтиту лазером

Лікування пародонтиту лазером

Одним з найбільш ефективних методів лікування пародонтиту є використання лазера. Переваги даного типу лікування полягають в тому, що: 1. Лазер має антибактеріальну і очищаючу дію 2. Під час операції кожен кишеню обробляється протягом 4 хвилин. За цей час всі шкідливі мікроорганізми знищуються. 3. Дана процедура безболісна і безкровна

Лікування пародонтиту за допомогою регенеруючих препаратів

Одна з головних проблем, яку потрібно вирішити під час лікування пародонтиту - відновлення тканин, пошкоджених під час розвитку захворювання. Найчастіше лікар призначає стовбурові клітини і біогенні стимулятори. Сучасна стоматологія пропонує різні препарати: 1. Фібробласти. Введення цього препарату здатне відновити еластичність і пружність провисаючих тканин ясен, а також підвищує захисні властивості слизових оболонок ротової порожнини. 2. Стовбурові клітини. Препарати стовбурових клітин стимулюють регенеративні процеси. 3. Тромбоцитарний фактор росту. Це білок, що синтезується організмом, і бере участь в процесах росту і відновлення тканин.

Наслідки запущеного парадонтиту

На останніх стадіях захворювання руйнуються м'які і тверді тканини навколо зубів. Це призводить до їхнього випадання. При гострій стадії пародонтиту також не можна проводити протезування і імплантацію зубів. Серйозніші ускладнення, які можуть виникнути через несвоєчасне лікування - захворювання шлунково-кишкового тракту, хвороби легенів, серця, а також утворення тромбів.
parodontoz-1
lechen-paradantoz-3
Слід також врахувати, що лікування пародонтиту народними засобами у вигляді настоянок і відварів не вирішить проблему. Використання трав може тимчасово полегшити протікання хвороби, але ніяк не позбавлять Вас від неї. Краще, якщо пародонтит клініка лікує професійно, тобто, Вам потрібна пародонтология в Києві.

Профілактика пародонтиту

Щоб уникнути неприємних процедур по лікуванню даного захворювання, краще зайнятися профілактикою, яка допоможе запобігти цьому. Профілактика пародонтиту буває первинна, вторинна і третинна. Заходи первинної профілактики включають в себе зміцнення загального стану організму і підвищення імунітету. Вторинна профілактика спрямована на лікування хвороби і усунення причин її виникнення. Так як однієї з причин пародонтиту є зубна бляшка, необхідно направити всі сили на її усунення. Також необхідно звернути увагу на розвиток щелепи і зубів (правильний чи прикус і положення зубів). Важливо при профілактиці пародонтиту вміти правильно доглядати за ротовою порожниною. Зубна щітка, наприклад, може очистити лише 30% зубної поверхні. Це означає, що на інших 70% розмножуються шкідливі бактерії, які провокують появу і рецидив багатьох захворювань. Обзаведіться зубною ниткою, спеціальними йоржиками і флоссами. За допомогою цих пристосувань ви зможете ефективно очистити ротову порожнину від розмноження мікроорганізмів. kak-chistit-zuby-nitju-e1434531243519 Для профілактики появи пародонтиту також доцільно протягом 3-5 хвилин покласти в рот жувальну гумку. При жуванні в вашому роті виділяється слина, яка згубно діє на бактерії, тим самим нейтралізує їх. Однак, слід купувати жувальні гумки, які не містять цукор. Особливу увагу слід приділити вибору засобу для чищення. Це може бути зубний порошок або паста. Вибирайте ту зубну пасту, яка має антисептичний ефект. Також зверніть увагу, щоб в її складі були такі компоненти, як фтор, триклозан і хлоргексидин. Мало хто знає, що потрібно масажувати ясна. Зробіть суміш з меду, солі і ефірного масла кедра, а потім проведіть масаж протягом 5 хвилин - це посилить кровообіг.
(8 голосов, оценка: 3,75 из 5)
Loading...