Чому відбувається запалення ясен?
Причин виникнення запального процесу в яснах може бути декілька. Основні з них - розвиток пародонтиту або гінгівіту, травма ясен краями пломб або коронок, а також запалення ясен в області декількох зубів через розвиток періодонтиту. У випадку з гінгівітом, запалення буде присутнє у більшості зубів, а якщо недуга викликана нависанням коронки, тоді воно матиме обмежений характер.
https://youtu.be/zJ6NE77q3m0
Найчастіше запальний процес виникає через недотримання гігієни ротової порожнини. Попадання токсинів, які є продуктом життєдіяльності мікроорганізмів, викликають запалення: ясна стають більш чутливі, можуть кровоточити і набрякати, змінюють свій колір на синюватий. Так проявляє себе гінгівіт.
Якщо пацієнт помічає, що зуби стали рухливими, а доктор бачить наявність пародонтальних кишень, це означає, що запалення перейшло на нову стадію, і у хворого прогресує пародонтит.
В разі неправильного встановлення пломби у пацієнта зростає ризик травмування ясна краєм пломби. Це може бути причиною виникнення запального процесу, так як виступ пломби дозволяє накопичуватися залишкам їжі між зубами.
У хворого також може розвинутися абсцес, що супроводжується виділенням гною і набряком ясен. Це відбувається через неякісне пломбування кореневих каналів.
Захворювання ясен і їх лікування
Лікування запалених ясен при гінгівіті і парадонта залежить від причини появи недуги. Насамперед лікар повинен направити пацієнта на рентген, щоб на основі отриманого знімка встановити точний діагноз.
Якщо захворювання прогресувало через накопичення зубних відкладень, значить насамперед лікарю необхідно очистити поверхню зубів від всіх типів нальоту, а також проконсультувати пацієнта з приводу правильної гігієни ротової порожнини. Якщо стадія захворювання пізніша, значить потрібно виконати оперативне втручання у вигляді виконання процедури шинування.
Запалення ясен зубів лікування проводиться в нашій клініці професійними стоматологами. Ми практикуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта. Перш ніж приступити до лікування, пацієнту необхідно записатися на первинну консультацію. Наш лікар проведе огляд порожнини рота, ухвалить діагноз, відкриє медичну карту і складе план лікування.
Лікування гінгівіту
Лікування гінгівіту буде залежати від форми захворювання, так як кожна стадія вимагає індивідуального підходу. Гінгівіт буває:
1.Катаральний. У більшості пацієнтів зустрічається саме ця форма. Під час діагностики лікар зауважує м'які і тверді зубні відкладення, які свідчать про погану гігієну порожнини рота. Пацієнт відзначає набряклість країв ясен, її кровоточивість, дискомфорт і хворобливість при чищенні зубів.
2.Язвенно-некротичний. Це продовження катарального гінгівіту. Інфекція максимально поширилася по порожнині рота, тому імунітет вже не справляється з нейтралізацією токсинів. У пацієнта можливе підвищення температури від 38 градусів. При виразково-некротичному гінгівіті лікар виконує хірургічне видалення некротичного нальоту і проводить дезінтоксикаційну терапію.
3.
Гіпертрофіческій гінгівіт поширений у людей з ендокринними порушеннями, у вагітних при токсикозі, а також при порушеннях прикусу. Гіпертрофічний гінгівіт має дві форми: набрякову і фіброзну. При лікуванні обох форм лікар проводить видалення зубних відкладень, призначає протизапальну терапію, можливо хірургічне висічення тканин ясен.
Лікування гінгівіту пацієнт може проводити в домашніх умовах. Звичвйно, таке лікування є лише додатковим. Можна застосовувати трав'яні настойки і відвари евкаліпта, звіробою, квіток ромашки. Рекомендується також приймати вітаміни С, А, Е
Лікування пародонтиту
Алгоритм лікування пародонтиту схожий з лікуванням гінгівіту. Насамперед лікар робить огляд пацієнта, вибирає методи лікування, визначає послідовність їх застосування і пропонує пацієнту можливі варіанти виправлення проблеми.
Для повноцінної картини захворювання лікар повинен побачити рентгенівський знімок зубів, щоб оцінити стадію захворювання і вибрати найбільш відповідний метод лікування. Лікар видаляє зубний наліт, проводить протизапальну місцеву або загальну терапію.
При місцевій терапії лікар промиває пародонтальні кишені антисептичними розчинами, проводить аплікацію протимікробними протизапальними гелями.
Слід використовувати спеціальні зубні пасти, які допоможуть швидше зміцнити ясна та зняти запалення. При загальній терапії пацієнт приймає комбінацію антибіотиків. Залежно від ступеня захворювання, лікар призначає або антибіотики в таблетках, або внутрішньом'язові ін'єкції.
Лікування пародонтиту лазером
Місцева терапія також включає в себе лазерне лікування ясен. Його суть полягає у введенні лазерного світловоду в пародонтальні кишені. Завдяки спеціальному підсвічуванні лікар може регулювати глибину введення. Лікування ясен зубів лазером має деякі протипоказання, тому пацієнт повинен пройти обстеження перед процедурою. Лікування лазером не проводиться при наявності у пацієнта таких захворювань:
1. Цукровий діабет важкого ступеня
2. Онкологічні захворювання
3. Туберкульоз
4. Післяінфарктний період
5. Онкологічні поразки ротової порожнини
Переваги лікування пародонтиту лазером
Лікування запалення ясен лазером має безліч переваг. Розглянемо основні плюси цієї методики:
1. Безкровність процедури. Промінь лазера в прямому сенсі «запаює» дрібні судини.
2. Безболісність. Хворий не відчуває больових відчуттів і дискомфорту.
3. Полірування тканин кореня зуба. За допомогою лазера зуб щільно прилягає до ясен.
4. Незначна кількість протипоказань. Можливість проводити лікування лазером у маленьких дітей, вагітних жінок і алергіків.
5. Не потрібно проводити підготовку. Лазер гарантує стерильність.
Причини кровоточивості ясен
Багато пацієнтів скаржаться на кровоточивість ясен під час запального процесу. Існує безліч причин кровоточивості ясен:
1. Травмування ясен через неправильне користування зубочистками, занадто активна чистка зубів, пошкодження слизової оболонки занадто жорсткою їжею.
2. Захворювання, викликані недотриманням гігієни порожнини рота
3. Хронічні захворювання, не пов'язані з ротовою порожниною
4. Погане згортання крові через відсутність вітаміну К
5. Хімічне роздратування від токсичних продуктів, які утворюються від згоряння тютюну або курильних сумішей.
6. Зміна гормонального фону. Найчастіше відбувається у вагітних.
https://youtu.be/k3hu6F5d9sE
Профілактика кровоточивості ясен
Профілактика кровоточивості ясен дозволить уникнути появи серйозних захворювань ротової порожнини. Лікарі рекомендують звернути увагу на чистку зубів: використовуйте ніжну щітку, яка не буде травмувати ясна.
Правильно підбирайте зубну пасту, користуйтеся зубною ниткою. Слід пам'ятати, що язик - це місце, в якому накопичується велика кількість бактерій. Необхідно приділити належну увагу його чищенні за допомогою спеціальної зубної щітки. Також не забувайте регулярно їх міняти - термін використання не повинен бути більше, ніж 3 місяці.
Ще одним методом профілактики кровоточивості ясен є полоскання. Бажано проводити його після кожного прийому їжі. Полоскання рота можна робити за допомогою звичайної кип'яченої води, а також можна купити в аптеці спеціальний засіб. Воно змиє з зубів і слизової оболонки залишки їжі, тим самим зменшить кількість бактерій і запобігне виникненню запального процесу.
Щоб остаточно вилікувати кровоточивість ясен, необхідно усунути причину запалення, а саме регулярно видаляти зубний наліт, який служить живильним середовищем для розмноження шкідливих бактерій. Дана процедура проводиться в стоматологічному кабінеті за допомогою ультразвуку, за допомогою хімічної обробки перекисом водню і кислоти. Запалення ясен лікування проводиться в нашій клініці безболісно.
Для профілактики кровоточивості ясен слід обмежити в своєму раціоні занадто гостру, солону і кислу їжу, так як вона дратує тканини. Їжте хоча б один сирий овоч кожен день. Його волокна очищають зуби і масажують ясна, тим самим знижують ризик виникнення запалення.
Кровоточивість ясен: лікування народними засобами
Існує безліч способів лікування запалення ясен народними засобами. Звичайно, таке лікування є лише доповненням до стаціонарного стоматологічного лікування. Популярними в лікуванні запалення ротової порожнини вважаються відвари з чебрецю, кореня аїру, кори дуба і квіток липи, ромашки і м'яти.
Спосіб приготування відварів залежить від обраного інгредієнта. Якщо це ромашка - значить потрібно просто залити окропом сухі квіти; кору дуба проварюють на маленькому вогні близько півгодини, а потім заливають холодною водою. Решта відварів готуютєся традиційно - кип'ятяться на дрібному вогні.
Лікарі рекомендують полоскати ротову порожнину відварами не менше трьох разів на день. Крім трав'яних відварів, можна проводити полоскання з соди, марганцівки і фурацеліна.