Лікування кореневих каналів. Ендодонтія
Що таке ендодонтичне лікування?
Ендодонтія — це спеціалізація в стоматології, яка займається лікуванням запальних процесів у кореневих каналах. По суті, система кореневого каналу була пошкоджена бактеріями. Бактерії та їх побічні продукти повільно вбивають тканину пульпи. Якщо зуб не лікувати, це спричинить симптоми «зубного болю», біль, втрату сну, набряк і «флюс», а іноді набряк обличчя та, можливо, втрату зуба.
Чому мені потрібно лікування кореневих каналів?
Лікування кореневого каналу проводиться для видалення або запобігання інфекції, що виникає всередині зуба. Лікування може знадобитися після наступних причин:
- Глибокий карієс у зубі або глибока пломба поблизу пульпи.
- Переломи або тріщини всередині зуба або негерметична пломба чи коронка
- Поширення захворювання ясен і його лікування
- Травма зуба та її ускладнення
- Сильна чутливість
- Після попереднього ортодонтичного лікування
- Іноді здоровому зубу може знадобитися лікування кореневого каналу, щоб зберегти коронку (так зване «планове лікування кореневого каналу»).
Як відбувається лікування кореневих каналів?
Загалом, метою лікування кореневих каналів є видалення інфікованої пульпи та бактерій у системі кореневих каналів. Завдяки цьому кількість бактерій у зубі зменшується, і це допомагає Вашому організму вилікувати будь-яку інфекцію навколо зуба та в кістці, що утримує зуб.
Чому мені потрібне повторне лікування?
Лікування кореневих каналів не є лікуванням зі 100% успіхом. Як і будь-яке лікування може бути невдалим. Це може бути з кількох причин, зокрема:
- Не всі канали були знайдені
- Кореневі канали не були добре очищені на всю довжину
- Карієс проникає в систему кореневих каналів через дефект пломби або коронку
- Перелом всередині зуба
- Складна анатомія зуба
- Пародонтоз
- Ускладнення під час попереднього лікування кореневого каналу
Це лікування може бути більш складним через попередню спробу лікування кореневих каналів.
Яка процедура лікування кореневих каналів і повторного лікування кореневих каналів?
- Крок перший: знеболення зуба та встановлення кофердаму.
Знеболювання зуба місцевим анестетиком гарантує безболісне лікування. Потім на Ваш зуб накладається кофердам.Це особливо важливо під час лікування кореневих каналів, оскільки це дає нам стерильне середовище для роботи, запобігаючи проникненню бактерій у зуб із Вашої слини та захищаючи Ваші дихальні шляхи від тонких інструментів, які використовуються під час лікування.
- Крок другий: видалення старих пломб
Це дозволяє нам видалити будь-який карієс і перевірити, скільки у Вас залишилося здорової зубної тканини; це дає змогу нам відновити зуб перед лікуванням кореневого каналу. Якщо у Вас є коронка, її буде видалено перед встановленням кофердаму, це дозволить нам побачити, скільки у вас залишилося зубної тканини. Якщо у Вас не залишилося багато зуба, то, на жаль, лікування кореневого каналу не буде виправданим, і нова коронка не може бути виготовлена і встановлена.
- Крок третій: очищення кореневого каналу
Цей етап схожий на глибоке занурення. Ми отримуємо доступ до системи кореневих каналів, знаходимо їх кількість і починаємо дезінфекцію кореневих каналів антибактеріальними розчинами.
- Крок четвертий: Пломбування кореневих каналів
Якщо всі канали знайдені та продезинфіковані, то заповнюємо кореневі канали спеціальною пломбою. На цьому етапі може знадобитися нова рентгенограма, щоб перевірити, чи всі канали очищені та чи ми заповнюємо канали в потрібних місцях.
- Крок п'ятий: нова пломба/виготовлення тимчасової коронки.
На цьому етапі ми завершили лікування кореня і встановлюємо пломбу на зубі, що запобігає повторному потраплянню бактерій у систему кореневих каналів із ротової порожнини. Якщо ми зняли коронку перед лікуванням на цьому етапі, для Вас буде виготовлено нову тимчасову коронку біля крісла.
Чи болісно лікування кореневих каналів?
Це питання завжди хвилює кожного пацієнта. Проста відповідь: ні, лікування кореневого каналу безболісно. Будьте впевнені, що лікування не буде продовжено, доки Ви не будете відчувати себе комфортно. Після того, як місцевий анестетик почне діяти, лікування повинно бути приємним і комфортним.
Скільки триватиме лікування?
Лікування кореневих каналів може відбутись протягом одного або двох візитів. Між прийомом в кореневий канал встановлюють антибактеріальний препарат і проміжну реставрацію.
Випадки, які більш ймовірно потребують двох або більше візитів, включають:
- Повторні обробки
- Якщо на рентгенограмі видно велику ділянку запалення або виділення запалення всередину зуба.
- Випадки, коли канали важко знайти або вони мають велику кривизну
- Травма
Які ускладнення та ризики лікування/повторного лікування?
- Пошук дуже тонких каналів може призвести до отвору або «перфорації» в зубі. Якщо він досить маленький, його можна відремонтувати, і зуб можна буде зберегти.
- Деякі канали вузькі, пошук і відкриття каналів може призвести до того, що наші тонкі інструменти зламаються. Якщо це станеться, ми спробуємо видалити відокремлений файл або обійти його.
- Лікування кореневого каналу може послабити зуб і збільшити ймовірність його розлому. Щоб запобігти цьому, після лікування кореневого каналу знадобиться встановити коронку або пломбу.
- Неповне загоєння запального процесу. У деяких випадках ураження може не загоїтися.
- На жаль, не всі зуби можна врятувати і, можливо, після обстеження Ваш зуб може бути визнаний непридатним для збереження і потребувати видалення.
- У дуже рідкісних випадках через хімічні речовини, які використовуються для дезінфекції кореневого каналу, можуть виникнути набряки, синці та біль.
- Після прийому у вас може виникнути легкий дискомфорт, який можна полегшити за допомогою парацетамолу та ібупрофену; це може тривати від 5-7 днів, а в деяких випадках і довше. У дуже невеликій кількості випадків може виникнути післяопераційне загострення, яке потребує подальшого лікування.
Чи всі зуби придатні для лікування?
- При лікуванні кореня будь-якого зуба стоматолог повинен переконатися, що зуб можна відновити.
- Після консультації стоматолог може повідомити Вам, що зуб неможливо врятувати, якщо, наприклад, зуб сильно зруйнований або має прогресуючу хворобу ясен (пародонту).
Які є альтернативи лікуванню кореневих каналів і повторному лікуванню кореневих каналів?
Окрім лікування кореневих каналів, існує кілька варіантів:
- Нічого не робити: це завжди варіант, але Ви повинні знати, що зуб може викликати подальші приступи болю, набряку і запалення.
- Видалення: це передбачуваний варіант, який усуває джерело болю та/або запалення. Отриманий дефект може вплинути на Ваш естетичний вигляд та порушення функції жування.
- Пустоту часто можна відновити за допомогою протеза, моста або імплантату; найбільш підходящий варіант визначається шляхом індивідуальної оцінки кожного випадку з Вашим стоматологом.
- Хірургічна ендодонтія: інфікований корінь видаляється хірургічним шляхом. Успіх цієї процедури залежить від ряду факторів, якщо Ваш ендодонт рекомендував цей варіант, він обговорить це з вами більш детально.
Ціна на ендодонтія (ендодонтичне лікування):
Індивідуальний стерильний набір антиСНІД |
110 грн. |
Ендодонтичне лікування зуба з одним каналов(комплекс) |
4 840 грн. |
Ендодонтичне лікування зуба з двома каналами (комплекс) |
6 110 грн. |
Ендодонтичне лікування зуба з трьома каналами(комплекс) |
7 500 грн. |
Ендодонтичне лікування зуба з чотирма каналами(комплекс) |
8 880 грн. |
|
|