Лікування пульпіту

Пульпіт - це остання стадія розвитку карієсу, коли уражаються тканини пульпи і ураження досягає нервів. Пульпа - це волокниста сполучна тканина, яка заповнює порожнину зуба, а також містить велику кількість нервових закінчень, лімфатичних і кровоносних судин. services-therapy-pulpitis-1 Коли у людини розвивається пульпіт, у неї з'являється жахливий біль, який пробирає до кісток: ниючий, пульсуючий, гострий. Лікування пульпіту передбачає очищення зуба від пошкоджених тканин, і, найчастіше - видалення нерва, з подальшим лікуванням кореневих каналів.

Пульпіт зуба симптоми лікування

Симптоми пульпіту, як і симптоми якоїсь іншої хвороби, залежать від того, на якій стадії у пацієнта захворювання. Існує гостра і хронічна форми захворювання. Симптоми для кожної з них будуть практично однакові з відзнакою в ступені вираженості. При гострій формі пульпіту у пацієнта починаються нападоподібні болі, які найчастіше виникають спонтанно. У період, корду хворий не відчуває болю, можливо, вона провокується холодною або гарячою водою.
lechenie-pulpita-1
pulpit-6
Слід зазначити, що після того, як вдалося усунути подразник, біль може відчуватися близько 15-ти хвилин. У такі моменти легко розпізнати пульпітний біль, так як він відрізняється саме тим, що проходить не відразу, як буває, наприклад, при карієсі. У більшості випадків виникнення пульпіту, хворі не можуть вказати на пошкоджений зуб, так як біль поширюється по нервах на всю щелепу. У період, коли запалення переходить з серозного в гнійний, болі стають більш відчутними. Під час гнійного процесу хворий зазначає пульсуючий біль, який складно терпіти. Безбольові проміжки можуть скоротитися до повного зникнення. При хронічній формі пульпіту біль відчувається не так сильно. Він може бути ниючий, і виникати періодично. Іноді больові відчуття можуть бути відсутні. Однак, буває, що при хронічній формі пульпіту у пацієнта можуть бути  загострення. В такому випадку, симптоматика хронічної форми поєднується з симтоматикою гострого запалення. Також можливе хворобливе накусування на уражений зуб. При огляді лікар може виявити глибоку каріозну порожнину. У більшості випадків ріг пульпи розкритий, а зондування проходить болісно.  

Причини виникнення пульпіту

Головною причиною виникнення пульпіту є запущений карієс. Коли Ви бачите темні цятки на емалі - це вже карієс. А коли плямочки стають дірочками і дірками - це вже дентит і пульпіт. Коли карієс утворюється в поверхневому шарі емалі зуба, він вражає шари зуба, з часом добираючись до найглибших. Тканини, уражені карієсом, зазвичай заселені величезною кількістю мікроорганізмів, які руйнують тканини зуба. Якщо вчасно не почати лікування, ці шкідливі мікроорганізми проникають в найглибші шари зуба, і в кінцевому підсумку, добираються до пульпи. Коли вони потрапляють в пульпу, розвивається запалення і у пацієнта з'являються болі. Часто буває, що пульпіт розвивається відразу після лікування карієсу. Найкраще позбавлятися від проблем з глибоким карієсом на початковій стадії, коли він ще не такий глибокий. Якщо ж Ви пропустили цей момент - не біда. Приходьте до нас, і ми швидко і ефективно позбавимо Вас від цього.
xronicheskij-gangrenoznyj-pulpit-1
xronicheskij-gangrenoznyj-pulpit-11
Фахівці відзначають кілька причин, через які відбувається розвиток пульпіту після лікування карієсу: 1. Неякісне лікування. Лікар міг залишити під пломбою частку каріозних тканин. В такому випадку, карієс продовжує руйнувати тканини, і з часом потрапить в пульпу. 2. Термічний опік пульпи. Відбувається під час процедури висвердлювання уражених ділянок. Лікар може використовувати недостатнє водяне охолодження, наприклад, коли поспішає, і через це відбувається опік. 3. Асептичне запалення. Може статися, якщо перед пломбуванням дно порожнини зуба пересушується струменем повітря. 4. Після лікування глибокого карієсу. Якщо пульпа виявилася інфікованою, розвивається запалення - пульпіт зуба. hpulpmax Є також багато факторів, які викликають, але сприяють появі карієсу і його розвитку в пульпіт. Про все це наші лікарі розповідають на консультаціях і на прийомі. Буває, що мікроорганізми проникають в пульпу зуба не через каріозну порожнину. При пародонтиті у мікрофлори виникають всі умови, щоб потрапити в пульпу. Як відомо, пародонтит характеризується наявністю глибоких пародонтальних кишень, в яких знаходиться шкідлива патогенна мікрофлора. Вона проникає в пульпу зуба через отвори кореневих каналів, які знаходяться на верхівках коренів. Пульпіт під коронкою виникає в основному від опіків пульпи. Це відбувається в тих випадках, якщо під коронку беруться живі зуби. Якщо лікар проводить процедуру квапливо, цілком можливо, що він використовує недостатнє водяне охолодження. Запалення проявляє себе не відразу, проте воно характерно появою гострих або ниючих болів. Також пульпіт може розвинутися в результаті травми. Пульпа може запалитися і навіть загинути в разі порушення або припинення її кровопостачання. Правильна діагностика пульпіту - запорука успішного лікування. Дуже важливо, щоб доктор зумів правильно поставити діагноз пацієнту, так як його помилка може призвести до сумних наслідків. Причиною, через яку діагноз може бути поставлений невірно, може бути те, що лікар не аналізує історію хвороби. Необхідно визначити періодичність та інтенсивність нападів. Якщо діагноз буде поставлений невірно, у пацієнта запалення пульпи може перейти на верхівку кореня зуба, а також має місце розвиток періодонтиту.
dent-rtg_
shutterstock_37778539-jpg1300
У нашій клініці лікарі використовують діагностику, при якій вибір методики лікування відбувається при урахуванні інформації, отриманої під час візуального огляду хворого, а також за допомогою даних рентгенографічного дослідження. Ми також аналізуємо слова пацієнта про те, як давно він відчуває дискомфорт і біль, якого характеру больові напади. Це дозволяє точно постановити діагноз і підібрати найефективніший метод лікування. Щоб самостійно діагностувати пульпіт, слід вміти відрізняти його від інших захворювань. При карієсі біль з'являються тільки в присутності подразників, термічних або хімічних. Якщо усунути подразник, болі теж зникають. При пульпіті не завжди вдається усунути біль, яка, найчастіше, не пов'язана з подразниками. Буває, що у пацієнта розвивається такий біль, який відбувається при невралгії трійчастого нерва. Відмінністю пульпіту буде те, що болі стають сильнішими в нічний час доби, а при невралгії вони посилюються вдень. При загостренні хронічного пародонтиту накусування на зуб або постукування по ньому можуть спровокувати сильні болі у пацієнта, а при пульпіті такі дії безболісні.

Особливості лікування пульпіту у дітей

Бажано провести ефективне лікування пульпіту молочного зуба на ранніх стадіях розвитку захворювання, так як при відсутності лікування можуть виникнути серйозні ускладнення. Гостра форма пульпіту у дітей зустрічається набагато рідше, ніж хронічна. Дитина може скаржитися на больові відчуття під час прийому їжі. Найчастіше, біль носить разовий характер, проте через 6 годин після прояву болю, гострий пульпіт переходить з серозної в гнійну стадію, яку потрібно лікувати. У дітей клінічна картина гнійного пульпіту відрізняється тим, що може піднятися температура, з'являються ознаки гнійного ексудату в каналі, а також при жуванні дитина може відчувати сильний біль.
stomatolog2
detskaja_stomatologija_v_minske
Якщо дитина посидюча і може перенести тривале лікування пульпіту, лікар застосовує вітальну або девітальну екстріпацію. Ця процедура проводиться в два або три відвідування. У першому чергу лікар видаляє нерв, а в другу ставить девіталізуючу пасту на розкриту пульпу, щоб умертвити її. Після цього слідує механічна та медикаментозна обробка каналів зубів, щоб витягти інфіковану пульпу, а також пропломбувати канали антисептичною пастою. Найчастіше дитячі стоматологи використовують для цієї процедури цінкевгелонову пасту. Якщо лікар проводить якісну очистку кореневих каналів, ймовірність того, що в молочному зубі повториться активізація інфекції, зводиться до нуля.

Методи лікування пульпіту

Пульпіт зуба лікування відбувається різними методами. Розрізняють консервативний і хірургічний методи лікування. Перший варіант використовується при початкових стадіях захворювання (до 2-х днів), а також у людей до 30-ти років без захворювань внутрішніх органів. Лікар проводить місцеву анестезію, видаляє уражені тканини, проводить накладення спеціальної пасти, а потім реставрує зубну коронку за допомогою пломбувального матеріалу. Антисептична паста сприяє прискореній регенерації тканин. Під час хірургічного лікування проводиться видалення пульпіту екстірпаціонним  або ампутаційним методом. Під час ампутаційного методу видалення пульпіту лікар проводить анестезію, розкриває порожнину зуба, зрізає пульпу бормашиною нижче рівня звуження, а після промиває поверхню рани спеціальними розчинами. Хірургічний метод видалення пульпи проводиться двома способами: • Вітальний. Підходить для видалення всіх форм пульпітів. • Девітальной. Показаний при хронічних формах. Цей метод використовують у разі неефективності першого. Найчастіше такий метод проводиться в 3 відвідування: Під час першого відвідування проводиться анестезія, розкривається ріг пульпи, накладається спеціальний препарат на розкриту пульпу, на нього лягає ватяну кульку з крезофеном і встановлюється тимчасова пов'язка Під час другого відвідування проводиться ампутація коронкової пульпи, накладається тампон з муміфікують засобом і герметична тимчасова пов'язка на термін від 3 до 5 днів. Під час третього відвідування лікар видаляє пов'язку в стерильних умовах, накладає пасту, перекриває дно порожнини зуба спеціальною прокладкою і проводить відновлення коронки зуба. Профілактика пульпіту включає в себе своєчасне лікування карієсу, регулярні огляди у стоматолога навіть при відсутності ознак захворювання, а також дотримання гігієни ротової порожнини.

Лікування пульпіту народними засобами

Природно, що таке лікування не може бути основним, проте можна проводити лікування пульпіту народними засобами на додаток до основного. Такий метод лікування захворювання передбачає:
  • Втирання
  • Компреси. На уражений пульпітом зуб потрібно покласти змочену у відварі марлеву серветку або ватний диск, тримати його потрібно кілька хвилин. Повторюється така процедура від 3 до 5 разів на день.
  • Ротові ванночки. Всі можливі відвари і настої, які застосовуються для полоскання ротової порожнини, можуть бути застосовані і як ротові ванночки.

Чому лікування пульпіту не можна відкладати?

Якщо пульпіт не лікувати, він проникає все глибше і глибше в тканини зуба, в кореневі канали, де шкідливі бактерії прокладають собі шлях все глибше в щелепу. Якщо вчасно не очистити зуб від пульпіту - Ви можете його втратити. І навпаки - своєчасне лікування пульпіту врятує Ваш зуб. Це перший етап в лікуванні зубних каналів, і в нашій клініці він проходить легко і безболісно. Пульпіт ціна на лікування залежить від стадії захворювання, а також від методу лікування та використаних в ході лікування препаратів. Пульпіт стоматологія «Формула» лікує за допомогою сучасного обладнання, а також висококваліфікованих лікарів. Якщо Вас цікавить лікування пульпіту вартість, ви можете ознайомитися з актуальними розцінками на лікування вже зараз.
(4 голосов, оценка: 4,50 из 5)
Loading...